Jak používat gMail
Někdy má výpadky i gmail. Málokdy se však stává, že služby jsou nepřístupné na všech dostupných rozhraních. Věděli jste o tom, že ke Gmailu můžete přistupovat různými způsoby?
Jako vždy
Webové rozhraní poštovních služeb je dostupná přes adresu http://mail.google.com. Poté se vám načte váš e-mailová schránka. To v současnosti znamená plně interaktivní prostředí s podporou rozšiřujících modulů z balíčku Gmail Labs.
Bez doplňků
Pokud některý z modulů Gmail Labs selže, může to způsobit úplnou nedostupnost některých funkcí. Pokud jste s gamilom často experimentovali a věci přestaly fungovat jak mají, rozšiřující moduly můžete zablokovat. Dosáhnete to otevřením Gmailu prostřednictvím adresy http://mail.google.com/mail/?labs=0.
A zase je tu minulost
Pokud právě se gmail aktualizuje pomocí webového rozhraní, lze bude spolehlivě fungovat jeho stará verze která je připravena pro slabší připojení. Spolehlivá a rychlá platforma z října 2007 je nepřetržitě dostupná na adrese http://mail.google.com/mail/?ui=1. Na slabších strojích s pomalejším připojením může příjemně překvapit výkonem.
Šifrování vám něco říká?
Když to nejde klasickým kanálem, jako obvykle možná to bude fungovat přes šifrované rozhraní. V tomto případě stačí změnit přístupový protokol na takový, který používá SSL knihovnu. Ta však nemusí být dostupná v každém prohlížeči. Adresa pro přístup je https: / / mail.google.com /.
Da se to i přes HTML
Pro zastaralé prohlížeče jako je IE 6 a zařízení vyzbrojeným starými technologiemi je stále dostupná archaický verze rozhraní, která je postavena výhradně na HTML kódu. Ta je k dispozici na adrese http://mail.google.com/mail/?ui=html. Na různé funkce a vymoženosti však zapomeňte.
Věděli jste, že se to dá i přes iPhone?
Možná je to jen nesmyslná móda, možná je to cesta k řešení problému. Specifické web rozhraní je dostupné na stránce http://mail.google.com/mail/x/gdlakb-/gp/, s jeho ovládáním to však nemusí být v obyčejném prohlížeči nejjednodušší.
Tak to je vše.